Albania

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/07/2019

BOTË – Përkujtohet 50-vjetori i zbritjes për herë të parë të njeriut në Hënë.

BOTË – Lëshohen njëherësh raketa për të shënuar 50 vite të hapave të parë në Hënë.

BERLIN – Fjalim i kancelares Angela Merkel për 75 vjetorin e atentatit të dështuar me bombë kundër Hitlerit.

MOSKË – Opozita manifeston për pjesëmarrjen e saj në zgjedhjet e shtatorit.

LONDËR – Manifestim proeuropian i kundërshtarëve të Brexit.

GUAJAKIL – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo për vizitë në Ekuador. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Giress about the Best-2019 award: Mane should have been ahead of Messi
Lovestory Totti and Ilari Blasi: he dedicated goals to her in the Derby, she dissuaded him from moving to Real Madrid (and had a row with Spalletti)
Eric Djemba-Djemba: Pogba and Brunu would have sat in the reserves under Scholes and Keane
Klopp on the championship: I would never compare myself to Dalgliesh and Shankly
Dimitar Berbatov: Earlier it was about the championship of Manchester United, now it is about the top 4
Zidane wants to see Mane at Real Madrid, but the club cannot afford this transfer
Manchester United and Manchester City have made inquiries about Griezmann. Barcelona does not want to let him go