MILANO (Itali) – Samiti i të rinjve për ndryshimet klimatike, i organizuar nga OKB.

UASHINGTON (SHBA) – Dëgjimi i zyrtarëve të lartë ushtarakë amerikanë për tërheqjen nga Afganistani para Komitetit të Senatit për Shërbimet e Armatosura.

LONDËR (BM) – Premiera botërore e James Bond-it të ri, “Die Can Wait”.

VIENË (Austri) – Publikimi i raportit vjetor të OPEC për naftën.

GJENEVË (Zvicër) – Tryezë e rrumbullakët për pandeminë COVID-19 dhe tregtinë.

FRANKFURT (Gjermani) – Seminari vjetor online i Bankës Qendrore Evropiane (BQE) për “të ardhmen e politikës monetare pas pandemisë”.

SANTA MONIKA (SHBA) – 30-vjetori i vdekjes së Miles Davis.

ARLINGTON (SHBA) – Fjalimi i Sekretares amerikane të Thesarit, Janet Yellen./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.