Bajerni i Mynihut është një superfuqi jo vetëm në Bundesligë, por edhe në ligën e tretë të Gjermanisë! Bajern II, skuadra e dytë e gjigantëve bavaresë ka marrë kurorën e kampionit ndonëseu mposht në fushën e Kaizerslauternit.

Por pavarësisht suksesit, Bajern II nuk mund të ngjitet në Bundesliga 2, pasi rregullorja ua ndalon ekipeve të dyta të ngjiten në këtë kategori. Kështu, pas ekipit të parë, në Mynih ka sërish festë, por natyrisht më e vogël se e para.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb