Albania

Bardhi: Policia terrorizoi njerëzit në mbrojtje të teatrit

TIRANË, 19 maj/ ATSH/- Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, reagoi sot pas deklaratës së ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj i cili tha se “ka pasur këto ditë disa “skifterë” të shkretë, që e kanë kërkuar tek policia shënjestrën e tyre, duke harruar se ajo nuk vendos, as për ndërtimin dhe as për shkatërrimin e ndërtesave”.

Bardhi shprehet se te Teatri Kombëtar policia u soll pushtues dhe duke terrorizuar me armë njerëzit në mbrojtje të Teatrit.

Sipas tij, “njerëz të veshur me uniformën e policisë nuk kishin simbolet identifikuese të policisë”.

“Këta nuk janë Policia e Shtetit, por janë të njëjtët njerëz, ushtarë të bandave kriminale, që kanabizuan Shqipërinë”, shprehet ai. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Toby Alderweireld: People don't see how hard Tottenham work
Arteta is about 1:2 Tottenham Hotspur: a Huge impact. I am disappointed and dissatisfied
Vardy scored his 23rd goal in the Premier League and leads the list of scorers. He has 4 goals in 3 matches
Mourinho on the victory over Arsenal: We are happy. Even in the last minutes, everything was under control
Zinedine Zidane: People always talk about Real Madrid, because This is the most important club in history
Lukas Podolski: Sane hasn't reached the top level yet. He needs to play for the national team, win the Euro or the world Cup
Police arrested a 12-year-old boy in the case of threats against Zaa