Albania

Basha e “dogji” si kandidat për deputet, Salianji “shigjeton” ish qeveritarët e PD: S’kam përfituar as jam konsumuar në pushtet, vetëm kam sakrifikuar

Ervin Salianji reagon per here te pare ne lidhje me lenien jashte listave te kandidateve per deputete nga ana e komisionit te verifikimit.

Salianji “shigjeton” ish qeveritaret e PD, ku ne menyre indirekte i kujton se ka qene ne majat e pushtetit, ndersa ai nuk ka konsumuar asgje por vetem sakrifikuar!

Unë nuk kam përfituar dhe as jam konsumuar në pushtet. Kam sakrifikuar e investuar fort në betejën opozitare .

Në zgjedhjet e fundit me mirënjohje pohoj se isha më i vleresuari nga anëtarësia e Partisë Demokratike.

Për këtë dhe vetëmbesimi dhe forca mbështetet tek ju, si vlerësuesit më të rëndësish?m e legjitim.

Për këtë misioni im është një dhe i vetëm, demokratët të jenë fitues. #ditëmëtëmira”, deklaron Salianji.

Football news:

Fati became socio of Barca, but will not be able to vote in the next election
Jose Mourinho: some Tottenham players coming to visit LASK, Ludogorets, think they don't belong there
Pioli on 4:2 with Celtic: Milan did not lose their head at 0:2 and continued to play as a team
Messi will be at PSG next year. RMC Sport journalist on Barca forward
Suarez passed a negative test for coronavirus and will return to the General group of Atletico tomorrow
Chelsea are ready to sell Ruediger and Tomori in the winter. The German was Interested in Barcelona
Çalhanoğlu for 7 years has scored 18 goals from free-kicks. Only Messi (36) has more players in the top 5 European leagues