Albania

Basha “lan duart” me tërmetin: Opozita e ka bërë detyrën e saj, unë nuk e shoh politikën si sport

Kreu i opozitës Lulzim Basha është i ftuar mbrëmjen e sotmë nënje emision televiziv, ku ka folur për situatën e banorëve të prekur, një vit pas tërmetit të nëntorit.

Basha tha se opozita e ka bërë detyrëne  saj, e ka çuar çështjen në Prokurori.

“Opozita  e ka dërguar prej më shumë se dhjetë muajsh kërkesën në Prokurori.

Unë nuk e shoh politikën si sport apo qëllim në vetvete. Unë dua të ndërtojmë shpresë dhe gjëra të mira.

Opozita e ka çuar këtë çështje në Prokurori, dhe do ishte në dinjitetin e këtij shtetit të kishte transparencë të një procesi ligjor për atë që ndodhi në Thumanë.

Banorëve u është premtuar dhe nuk u është dhënë zgjidhje, as herën e parë as herën e dytë.

Këta njerëz të shkretë me afrimin e dimrit u lejuan të futeshin në dy pallate që u bënë varret e shumë prej tyre”, deklaroi Basha!

Football news:

Real Madrid coach Bettoni about 4-1 with Alaves: A well-deserved win. Zidane is very happy with the game
Benzema is about 4:1 with alavesa: a Good game is important for confidence. After a tough week, Real Madrid are on the right track
Cheltenham scored against Man City after an out - in the best tradition of Rory Delap. Throw the ball to 30 meters helped the towel
Benzema has scored 15+ goals in 10 of his 12 seasons at Real Madrid
Ibrahimovic-Zapate: I've scored more goals than you've played in your career
Pep Guardiola: Foden should be a Photon, not de Bruyne. There is only one de Bruyne
Bruno on Liverpool's form: Big clubs and players can prove themselves at any time