Albania

Bayerni i rikthehet fitores në Bundesliga, triumfon te Wolfsburgu

Bayern Munichu ka fituar në udhëtim te Wolfsburug me rezultat të ngushtë 3-2 në kuadër të javës së 29-të në Bundesliga.

Bavarezët kanë arritur t’i kthehen fitores në Bundesliga, duke mposhtur Ujqit pas barazimit ndaj Union Berlinit në ndeshjen e fundit.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të Bayernit që arriti t’i shënojë tri gola, kundrejt një të vendasve.

Jamal Musiala (15’) shënoi golin e parë për 0-1, ndërsa Maxim Chuopo-Moting (24’) shënoi për epërsinë 2-0.

Vendasit arritën të kthehen në lojë në minutën e 35-të me anë të Wout Weghorst, i cili shënoi për 1-2, por Musiala (37’) dërgoi ekipin e tij në pushim me epërsi 1-3.

Në pjesën e dytë, përsëri Bayerni kishte diçka më shumë nga loja, por vetëm vendasit arritën ta gjejnë golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 54-të me anë të Maximilian Philipp, i cili shënoi për 2-3 dhe ky doli të ishte rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Pas kësaj fitore, Bayerni e sheh veten në pozitën e parë me 68 pikë, ndërsa Wolfsburgu në vendin e tretë me 54 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Bavarezët luajnë në shtëpi ndaj Bayer Leverkusenit, ndërsa Ujqit udhëtojnë te Sttutgarti. 

Football news:

Real Madrid is the most expensive football brand in the world. Barcelona-second, Manchester United-third (Brand Finance)
Draxler has extended his contract with PSG until 2024
Tottenham value Kane at 150 million pounds and do not want to let him go to the Premier League club
Real Madrid are unlikely to extend their contract with Ramos if Varane stays at the club
The Government of the Russian Federation has allocated more than 1 billion rubles for the preparation and holding of International competitions
Kane has again told Tottenham bosses that he wants to leave. Manchester United, City and Chelsea talk to his agents
Kroos has a coronavirus. He will not play against Villarreal in the final round of La Liga