Albania

Berisha: Basha gaboi me Jozefina Topallin, por sipas statutit i takon të kandidojë

Lajmi i ditës në politikën shqiptare është që Jozefina Topalli do shpallë ditën e mërkurë një lëvizje të re politike.

Por çfarë domethënie ka kjo dhe a është normale për Partinë Demokratike që synon të kthehet në pushtet, të mos ketë ish-drejtues të saj.

Gjatë emisionit “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU” Berisha pranon që Basha gaboi me Topallin.

-A është normale që Jozefina Topalli, por edhe të tjerë nuk do jenë në listën e kandidatëve për deputet të PD?

-Unë nuk besoj të hyj më emra të veçantë. Sepse PD prej tetë vitesh ka një kryetar të ri. Dhe kryetari i ri ka vendosur të zgjedhë ekipin e tij.

Natyrisht unë i kam të qarta prononcimet e mia për largimet e tyre nga lista e vitit 2017. Por siç di unë me statutin aktual të PD zonjës Jozefina Topalli i takon të kandidojë.

-E cilësoni gabim të Bashës?

-E kam thënë unë këtë. Pa asnjë diskutim. Jo vetëm atë, por disa prej tyre. E kam shpallur disa herë atë.

Football news:

ISCO could move to Sevilla in January. Lopetegui is personally Interested
Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?
Ziyech about who inspires him: Eden Hazard. A world class player