Albania

Bilushi I Metës reagon ndaj doktor Halimit

Pas intervistës që Doktor Halimi dha rreth kurtheve që i ishin ngritur në Partinë Demokratike për të mos e kandiduar më, Bilushi I Metës ju bashkua korit të PD që filloi të sulmonte Doktorin.

Të dashur miq demokratë!

Tani e dëgjuat vet Doktor Halimin se çfarë tha për PD.

Ne si LSI e kemi ditur me kohë se kush është ky person.

Në vitin 2015 lideri ynë Ilir Meta na mblodhi dhe na tha: Tani ne jemi në koalicion me PS por në fakt duhet të votojmë për PD. Problem është se PD ka vendosur Doktor Halimin dhe ai nuk është burrë I mirë. Dhe Meta na rreshtoi një sër të metësh të Doktor Halimit.

Atëhere ne vendosëm të votojmë Erion Veliaj.

Shumë njerëz nga PD na morën inat. Bile na e kanë përmendur këtë si mëkat dhe kur u bëmë bashkë më 2017.

Por e vërteta vonon por nuk harron. Doktor Halimi e tregoi veten. Ai sulmoi Tritan Shehun për 500 mijë euro. Po si mund të sulmohet një politikan I kalibrit të Tritanit për 500 mijë euro. Po ai 500 mijë euro I ka pare xhepi. Pastaj për partinë I ka, se ka paguar dy herë Kunatin të kandidoj në Gjirokastër.

Apo më keq akoma shkon e sulmon drejtorin e spitalit të Gjirokastrës për 100 mijë euro. Po në Gjiroakstër me 100 mijë euro kalojnë dhjet vjet. Babaramo për shembull me 200 litra naftë dhe dy palë këpucë shtyn vitin kur ja japin falas.

Ndaj mendoj se ju më në fund erdhët tek qëndrimet tona. Cfarë ka thënë LSI për Doktor Halimin më 2015 ju po I thoni më 2021. Jeni gjashtë vejt me vonesë pas LSI. Por kjo nuk ka për të na ndarë. Do vazhdojmë të bashkuar përpara.

Football news:

Arteta about 3-0 with Sheffield: Arsenal controlled the game. Perfect preparation for Slavia
Ronaldo threw the shirt on the field after the match with Genoa. Juve will not fine Cristiano - it could be a gift to bolboy
Saka suffered a thigh injury in Arsenal's match with Sheffield Wednesday
Mostovoy about Tedesco: He calmed down. I realized that football is not just about yelling and jumping on the edge
Mourinho on Sulscher's words: Sonny is lucky that his dad is better than Ole. The father should always feed the children. We need to steal food for them - steal
Sulscher on Sonya: If my son had been lying down for 3 minutes and not got up without the help of 10 friends, I would have left him without dinner
Mourinho on 1:3 with Manchester United: Tottenham didn't deserve this at all. Perhaps Pogba should have been removed