Albania

Cavani gati për aventurën e re, kërkohet nga kjo skuadër

Edinson Cavani po bëhet gati për një aventurë të re në karrierën e tij.

Sulmuesi i Kombëtares së Uruguait tashmë është larguar nga PSG, duke mos qëndruar për pjesën e mbetur të sezonit në Ligën e Kampionëve.

Gjatë afatit kalimtar të janarit, Cavani ka qenë i lidhur me Interin dhe Atletico Madridin.

Por, tani mediet në Portugali bëjnë të ditur se Benfica i ka ofruar lojtarit një kontratë një vjeçare, me pagë prej 2.5 milionë euro.

Edinson Cavani gjatë karrierës së tij ka edhe fanellën e Palermos dhe Napolit.

Football news:

Inter striker Esposito goes on loan to SPAL
Frank de Boer will lead the Netherlands national team. Contract - for 2 years
Dynamo Stavropol about the match with Rotor: Transfers in the Russian Cup are prohibited. The RFU said that there is no way back
Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application
Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million