Albania

Chelsea – Arsenal, gjithçka gati për derbin e Londrës

Formacionet e ekipeve

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin mes Chelsea dhe Arsenal.

Chelsea është komod në zonën Champions, por s’dëshiron t’i lë asgjë rastësisë dhe sonte kërkon fitore.

Në anën tjetër, edhe pse me gjasa të vogla, matematikisht Arsenali ende shpreson për një vend që dërgon në Europa League, andaj ‘Topçinjtë’ e Mikel Artetës do të japin gjithçka për të marrë tri pikë sonte, raporton Gazeta Express.

Chelsea:

Football news:

Under is Interesting for Leipzig, Bayer and Eintracht. Roma estimates the winger at 15 million euros
Vladimir Petkovic: Switzerland will play in front of 30,000 Turkish fans. We will try to turn this to our advantage
Sociedad forward Isak is Interesting for Real Madrid and Man City. The transfer is estimated at 70 million euros
Bale to Italy: We understand that Wales are an outsider, but we will give our all on the field as always
Glick after 1:1 with Spain: For Poland, the Euro is just beginning
Muller-Gozensu after 4-2 with Portugal: No wonder you only ran for 60 minutes. You are playing in Italy
Spain will be in the play-offs, I'm sure. Alba about the Euro