Albania

COVID-19 – MV regjistron 31 viktima të tjera

SHKUP, 20 prill /ATSH-AA/ – Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i vdekjeve nga pandemia COVID-19 është rritur në 4 509, me 31 viktima të regjistruara në 24 orët e fundit.

MV ka regjistruar, gjithashtu, edhe 766 raste të tjera COVID-19, numri i përgjithshëm i të cilave ka arritur 147 995.

Institucionet shëndetësore regjistruan 1 118 pacientë të tjerë që fituan betejën kundër koronavirusit të ri, duke e çuar në 124 828 numrin total të të shëruarve.

Aktualisht, numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 18  658./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Neymar on contract extension: Happy to stay at PSG. I will try to fulfill our main dream - to win the Champions League
Neymar has extended his contract with PSG until 2025
Zidane on Hazard laughing after Chelsea: Eden apologized, he didn't mean to offend anyone. This is in the past
Juventus refused to sell de Ligt to Chelsea and Barca. The offers came about 10 days ago
Real Madrid, Barcelona and Juve sent letters to 7 Super League clubs and threaten them with legal consequences for withdrawing from the tournament
Julen Lopetegui: Zidane is the perfect coach for Real Madrid. His work speaks for itself
Hazard will be hard to convince to leave Real Madrid. He receives 15 million euros, his contract is valid for another 3 years