Albania

Dalin pamjet, si u rrah brutalisht Ziadin Sela nga huliganët maqedonas ( VIDEO)

Janë publikuar për herë të parë pamje se si është sulmuar lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, mbrëmjen e 27 prillit, kur protestuesit maqedonas kanë hyrë me dhunë në Kuvend dhe sulmuan fizikisht deputetët.

3 vite pas këtij sulmi, në videon e publikuar nga Instory, shihen pamje nga turma e protestuesve maqedonas, të cilët i vërsulen Selës dhe sulmojnë atë fizikisht, duke e shtrirë në dysheme dhe duke e rrahur atë brutalisht. Në video shihet se atë e kanë sulmuar një grup më i madh i dhunuesve, ndërsa kanë përdorur monitor, shtizë flamuri dhe dërrasë për ta goditur në shpinë, përderisa ai qëndron i shtrirë dhe i pafuqishëm.

Football news:

Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys
Neymar was the player of the match Atalanta-PSG. He gave an assist
ПС PSG suffered through the entire quarter-final and turned it over in 149 seconds. Lifted the Italian curse and went so far in the Champions League for the first time in 25 years
ПС PSG's pain was transformed into happiness: in three minutes, the suffering stars turned into celebrating kings
The club from Italy won't win the Champions League for the 10th year in a row. This is an anti-record