Albania

Deputetja e njohur përfshihet në një konflikt me fqinjën, i mbërrin policia në banesë. Ja arsyeja

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, njëheresh edhe aktore e njohur, Adriana Matoshi, thotë se eshte perfshire ne nje konflikt me fqinjen e saj per shkak te qenit si dhe policia ka mesyre ne shtepine e saj.

“Kojshikja jone e dashtun e ka sulmu qenin duke e gjujt papuqe poashtu çikes tem 9 vjeçe i ka thon qe kom me ta PRE qenin”, shkruan Matoshi ndër të tjera.

Sipas saj, raca e qenit që ka është i qetë.

Postimi i plotë:

Ka gati 1 vjet qe e kemi adaptu nje qen maltezer, per ata qe e njohin kete race e dijn sa te mire jane e sa te qete jane!

Une banoj ne kurriz edhe krejt kojshite e dojne qenin perveç nje gruaje!

Nana ime m’ka tregu se kojshikja jone e dashtun tutet, por kurqysh nuk ma merrke menja ni njeri dy metra me u frigu prej ni krijese kaq te dobet e te mire qe asnjehere nuk ka frikesu dikend.

Kojshikja jone e dashtun e ka sulmu qenin duke e gjujt papuqe poashtu çikes tem 9 vjeçe i ka thon qe kom me ta PRE qenin.

Sot, policia na troket ne dere edhe ma s’pari than lidhne qenin e mandej bisedojme…

Njerzit kane mendu qe naj Pit Bull a naj qen i rrezikshem, kur e pane qenin tone ja nisen me lujt me te edhe na tregun qe per te jon ardhe!!!

Tash a m’tregoni mu a ma i rrezikshem qeni a njeri qe kercenon me pre e me gjujt papuqe ni qen te vockel qe sa ka nise me shiju jeten e me i bo te lumtun krejt per rreth vetes, plus me e bo me vaj e me merzite qiken 9 vjeçe me asi fjale te tmerrshme ?

Mentaliteti jone le per te deshiruar e edhe ma shume qasja ndaj njerezve femijeve e gjithashtu dhe kafsheve.

Football news:

Gasperini on 2:3 with Manchester United: They have enough spark in such an environment to get started. I don't know if Atalanta could have done more
Sulscher on 3-2 with Atalanta: Manchester United have a tradition of turning over matches. We believed in ourselves
The Premier League clubs have won all 4 Champions League matches this week. Spanish teams have 10 points in 5 matches, Italian teams have 6 points in 4 games, Bundesliga clubs have 1 win and 3 losses
Maguire on Ronaldo Atalanta's winning goal: We see them every day in training. An important goal
Thomas Tuchel: Lukaku has a dislocated ankle, Werner has a hip injury
Ronaldo scored twice from a free kick in the game with Atalanta: past the goal and into the opponent
Bruno Fernandes made an assist in the 4th match of Manchester United in a row