Albania

DETAJET/ 20 plumbat ndaj Bujar Çelës, policia dhjetëra të shoqëruar për të zbardhur vrasjen

Policia e Elbasanit shoqëroi dhjetëra persona pasditen e djeshme në komisariatin e këtij qyteti me qëllim zbardhjen e vrasjes së Bujar Çelës, vëllait të Talo Çelës.

Mësohet se në ndihmë në policisë lokale kanë shkuar edhe Forca të Ndërhyrjes së Shpejtë nga Tirana.

Në Policinë e Elbasanit kanë qenë mbrëmë edhe drejtues të lartë të uniformave blu. Nuk raportohet për persona të ndaluar pas marrjes së dëshmive.

Persona me maska qëlluan rreth 20 plumba ndaj Bujar Çelës. Policia dyshon se vrasja ka lidhje me ngjarjet e mëparshme ku është i përfshirë i vëllai.

Talo Çela është në kërkim për grabitjen e Rinasit dhe vrasjen e vëllezërve Haxhia në Durrës.

Football news:

Bartomeu responded to Pique: it is not True that Barcelona spent money on criticizing players in social networks. The audit confirms this
Rafael Leau on 3-3 with Roma: Milan did everything to win, I'm disappointed. Ibra is an example for all of us
Son Heung-Min led the Premier League Goalscorers with 8 goals in 6 games. 7 of them are from Kane's passes
Conte on Shakhtar's level: You can't accidentally score three goals for Real Madrid. This is a strong team
Barca fans believed in the early departure of Bartomeu (due to disputes over the date of the referendum). In vain: there were no thoughts of retirement, the trophies are somewhere near
Josep Bartomeu: I had no intention of resigning. Barca will have trophies this season
Zinedine Zidane: Hazard is ready. We are happy, this is good news