Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Dhjetori i festave në Tiranë

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka publikuar mbrëmjen e sotme pamje ka Tirana e ndriçuar me dekorin festiv në prag të festave të fundvitit.

Në videon e publikuar nga Rama shihen dritat dhe pema gjigande e Krishtlindjeve në sheshin Skënderbej.

“Dhjetori i festave në Tiranë”, shprehet Rama.

Sheshi qendror i kryeqytetit ka rikthyer këtë dhjetor festash edhe traditën e krijuar vitet e fundit me shtëpizat prej druri, e cila është gjallërua gjatë këtyre ditëve dhe nga fëmijët dhe qytetarët e shumtë që po shijojnë këtë atmosferë festive.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.