Albania

Dibër, nis puna për asfaltimin e rrugës në lagjen Dëbrovë

TIRANË, 30 nëntor /ATSH – I. Vata/- Bashkia Dibër ka nisur punën për shtrimin e rrugës me asfalt në lagjen Dëbrovë të qytetit Peshkopi.

Lami u bë i ditur nga kryetari i bashkisë Dibër, Dionis Imeraj i cili shprehet se e java nis me një lajm të mirë për qytetin.

“Segmenti urban nga ish- NBSH (Dobrovë) e deri pranë ish SMT(Tomin) do t’i nënshtrohet rehabilitimit, falë mbështetjes së qeverisë shqiptare përmes Fondit Shqiptar të Zhvillimit”, shprehet ai.

Imeraj  shton se së bashku me deputeten e qarkut, Almira Xhembulla, inspektuam nga afër nisjen e punimeve në Dobrovë.

“Ky investim i rëndësishëm, parashikuar për t’u zhvilluar në dy faza, do të përmirësojë ndjeshëm shtresën asfaltike dhe infrastrukturën rrugore përgjatë këtij aksi”, shprehet Imeraj. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Ter Stegen and the Barcelona defenders have filed complaints against Griezmann for commenting on a poor defensive performance after the Super Cup (Cadena SER)
PSG can buy Barca defender Emerson for 25 million euros
Pirlo on the Super Bowl: This is not my confrontation with Gattuso, but Juventus-Napoli
Gennaro Gattuso: I gave Pirlo more slaps on the head than his father. Tomorrow football, let the strongest win
Flick about Alaba's move to Real Madrid: Hope dies last
Ødegaard has asked Real Madrid to let him go to the rent
Joan Laporta: There will be 18 teams in the Super League, they will receive 800 million euros. They will not be Interested in the national championships