Albania

“Dua të luaj me Cristiano Ronaldon”, deklaratw bombw nga Neymar

Cristiano Ronaldo mund të përfundojë në Paris Saint Germain.

Duke parë që Juventusi rrezikon të mbetet jashtë Champions League, Cristiano me shumë gjasa do të mendojë se ku të vazhdojë karrierën, pasi tashmë ekzistonin spekulimet se mund të largohet nga ‘Zonja e Vjetër’.

Sido që të jetë, spekulimet që mund të shkojë në PSG janë rritur edhe më shumë me reagimin e Neymar Junior.

Në një intervistë për ‘GQ France”, Neymar hodhi “benzinë në zjarr” duke shprehur dëshirën që të ndajë dhomën e zhveshjes, por edhe fushën me Ronaldon.
“Unë dua të luaj me Cristiano Ronaldon, kam luajtur tashmë me lojtarë të tjerë të shkëlqyer si Messi dhe Mbappé, por nuk kam luajtur ende me Cristianon”, u shpreh Neymar, që sapo ka rinovuar kontratën me PSG-në.

Parisi lidhet me CR7 që një kohë të gjatë dhe në rast se dështon blerja e Lionel Messit, nuk përjashtohet që 36-vjeçari të shijojë edhe Ligue 1.

Football news:

Under is Interesting for Leipzig, Bayer and Eintracht. Roma estimates the winger at 15 million euros
Vladimir Petkovic: Switzerland will play in front of 30,000 Turkish fans. We will try to turn this to our advantage
Sociedad forward Isak is Interesting for Real Madrid and Man City. The transfer is estimated at 70 million euros
Bale to Italy: We understand that Wales are an outsider, but we will give our all on the field as always
Glick after 1:1 with Spain: For Poland, the Euro is just beginning
Muller-Gozensu after 4-2 with Portugal: No wonder you only ran for 60 minutes. You are playing in Italy
Spain will be in the play-offs, I'm sure. Alba about the Euro