Albania

Dy skuadra italiane të interesuara për Olivier Giroud

Inter dhe Lazio janë dy skuadrat italiane që kanë identifikuar Olivier Giroud të Chelsea si një objektiv transferimi.

34-vjeçarit nuk i është ofruar ende një zgjatje e kontratës në “Stamford Bridge” dhe duket se do të largohet nga Blues kur kontrata e tij skadon në qershor, përcjell GazetaBlic.

Interi po planifikon të ringjallë interesin e tyre për Giroud pasi nuk arriti ta nënshkruajë atë vitin e kaluar, por do të përballet me konkurrencën nga rivalët e Serie A, Lazio.

Në rast se ai do të transferohet tek Lazio, do të ishte një “rival” i Vedat Muriqit për epitetin e titullarit edhe pse ka zëra që sulmuesi kosovar mund të largohet në fund të sezonit nga klubi.

Football news:

Lewandowski about 1:1 with Spain: Our plan worked. Poland will not be the favorite in the game against Sweden
Pau Torres: Spain will do everything to reach the next round of the Euro. You need to believe in yourself
Enrique pro 1:1 with Poland: I expected more superiority from Spain. No one said that it would be easy
Rodri ob 1:1 with Poland: We are very disappointed. The pitch was not in the best condition, but this is no excuse
Alvaro Morata: Spain had a chance to beat Poland. I am grateful to Luis Enrique for his trust
Kozlowski broke the Euro record by playing for Poland at 17 years and 246 days. He surpassed Bellingham
For the first time since 1996, Spain has no wins after two rounds at the Euro. Then it reached the playoffs