Albania

E goditën me sende të forta dhe e hodhën në rezervuar, identifikohen autorët e vrasjes së 26-vjeçarit

Janë identifikuar autorët e dyshuar për vrasjen e një të riu nga Lushnja në Korçë. Bëhet fjalë për dy persona nga Lushnja me iniciale K.B dhe L.S.

25-vjeçari Fridman Xhaferraj, nga fshati Plug, u gjet pa shenja jete në rezervuarin e Gjançit në Korçë. Nga konstatimet e para rezultoi se i riu kishte shenja dhunë në trup që dyshohet të jenë shkaktuar me sende të forta. Shenja të shumta iu gjetën kokë dhe pjesë të tjera.

Xhaferraj është arrestuar dhe dënuar në shkurt për djegien e qëllimshme të tre automjeteve dhe të një pjese magazine.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lushnjë, me vendimin e datës 21.05.2021, kishte caktuar për të ndryshimin e masës së sigurisë, nga “Arrest në burg” në “Arrest në shtëpi”. Po hetohet më tej për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

o.j/dita

Football news:

Umtiti agrees to leave Barca, but only to a club from the Champions League or claiming the title
Sassuolo is ready to give Locatelli to Juve on loan for 5 million euros with an obligation to buy out at least 30 million
Sofia Pozdnyakova: It's more fun with the audience, the excitement wakes up. But we do not have such a popular sport as football or figure skating. We are used to it
Gilmore is the future of Chelsea. There is an elite pass, speed, and experience will gain in Norwich
Bologna signed Arnautovich. The forward of the Austrian national team was Interesting to Dynamo
Inter may sign Pjanic to replace Brozovic. Marotta was in contact with the Barca midfielder
Shevchenko urged Yaremchuk to move to Benfica at the request of Rui Costa