Albania

Ed Woodward jep dorëheqje shkaku i Superligës

Ed Woodward nuk do të jetë më pjesë e Manchester Unitedit në fund të sezonit 2020/21.

Sipas gazetarit, Fabrizio Romano, “Ed Woodward ka dhënë dorëheqjen si nënkryetar ekzekutiv i Manchester United për shkak të situatës, Superligës”, shkroi ai në Twitter.
Ai do të largohet nga detyra aktuale pasi të mbarojë sezoni.

Mbrëmjen e sotme janë mbledhur 12 klubet themeluese të Superligës dhe raportohet se kanë shpërbërë këtë ligë që nxiti reagime të ashpra dhe kërcënime nga FIFA e UEFA.

Football news:

Neymar has extended his contract with PSG until 2025
Zidane on Hazard laughing after Chelsea: Eden apologized, he didn't mean to offend anyone. This is in the past
Juventus refused to sell de Ligt to Chelsea and Barca. The offers came about 10 days ago
Real Madrid, Barcelona and Juve sent letters to 7 Super League clubs and threaten them with legal consequences for withdrawing from the tournament
Julen Lopetegui: Zidane is the perfect coach for Real Madrid. His work speaks for itself
Hazard will be hard to convince to leave Real Madrid. He receives 15 million euros, his contract is valid for another 3 years
Neymar will receive 30 million euros a year under a new contract with PSG