Albania

“Eriksen nuk duhet të largohet”

Ish-mesfushori i Holandës, Clarance Seedorf, ka folur në lidhje me Christian Eriksen.

Ai mendon se danezi nuk duhet të largohet nga skuadra e Interit, por të luajë për shanset e tij në skuadër.

“Eriksen është një nga lojtarët më të mirë në vitet e fundit. Ai ka pasur disa ulje ngritje, por shumë shpejt do të jetë sërish lojtari që ne të gjithë e njohim. Nëse do të isha unë ai nuk do të largohesha nga Interi, pasi herët apo vonë ai do të luajë siç ai di t’a bëjë.

“Përshtatja në një vend të ri dhe në një klub të ri nuk është e lehtë. Ne kemi shumë shembuj të lojtarëvë që tuan Topin e Artë, por kur ndryshuan ekipin nuk ishin më në gjendje që të luanin në nivelin e tyre më të mirë. Eriksen ka nevojë për kohë për t’u përshtatur më së miri”, përfundon Seedorf.

Football news:

Bale scored in the FA Cup for the first time since 2013. He has 4 goals in 13 games at Tottenham
Frank Lampard: I didn't have enough time to take Chelsea to the next level
Ozil will receive 3 million euros in Fenerbahce from July. Lifting - 550 thousand
Phil Neville now coaches the Beckham Club in sunny Miami. I left the England women's national team for this before the Olympics
Chelsea hope Tuchel will be at the match against Wolverhampton on Wednesday
Antonio Conte: Inter lost 0:2 in the last derby. We need to play Milan more decisively in the Cup
Pioli about the Italian Cup derby: Milan wants to win the Italian Cup, but we have a very difficult grid