Albania

”Ferrari” tashmë i përket edhe modës

MARANELLO, 14 qershor /ATSH-ANSA/ – ”Ferrari” debuton në modën e lartë dhe është një kandidat për t’u bërë një markë luksoze 360 ​​gradë.

Në pasarelë, në Maranello, sfiloi koleksioni i parë i stilistëve me Kalin e Kuq, nënshkruar nga drejtori krijues Rocco Iannone, ish-dizajner i Giorgio Armani, me artikuj për gra dhe burra, nga këmishat tek fustanet me mëndafsh, të përdorura gjithashtu mbi çanta dhe këpucë.

Ngjyrat mbizotëruese të koleksionit, e cila gjithashtu përfshin një linjë për fëmijë, janë më simboliket e markës: e kuqja ”Ferrari” dhe një hije e veçantë e verdhë, Giallo di Modena, gjithashtu e pranishme në sfondin e simbolit të kuq.

Printimet prej pëlhure janë marrë nga arkivi i ”Ferrari”-t dhe nga kopertinat e revistave nga vitet ’40, ’50 dhe ’60.

“Ferrari’ dëshiron të jetë protagonist në mbështetjen e ekselencës dhe krijimtarisë më të mirë italiane. Sot shfaqja e modës në fabrikë, hapja e dyqanit ‘Ferrari’ dhe restoranti ‘Cavallino’ në Maranello janë shenja e një Italie të fortë dhe optimiste gati për t’u rritur dhe rinovuar”, komentoi presidenti i ”Ferrari”-t John Elkann./ /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Fantastic story of a surfer from Australia: he won bronze after a severe skull injury (he couldn't even walk)
Aguero underwent a course of stem cell treatment to restore the cartilage of the knee joint
Mills on Varane at Manchester United: I'm not sure that he will be like van Dijk or Dias. There are 6 difficult matches in La Liga, not counting the Champions League
Memphis Depay: I don't care if they call me a rebel. Suarez won a lot not because he is the nicest person on the field
Barca will not have to register Messi as a newcomer. He will be able to work at the training camp without signing a contract
Petkovic headed Bordeaux. He worked with the Swiss national team since 2014
Chelsea may include Zouma in the deal with Sevilla for Kunde