Albania

Fillon ndeshja, Arsenali kërkon “remontadan” kundër Villarrealit

“Topçinjtë” gjenden në disavantazh nga ndeshja e parë kundër skuadrës spanjolle.

Ka filluar ndeshja e kthimit mes Arsenalit dhe Villarrealit, e vlefshme kjo për fazën e gjysmëfinales së Ligës së Evropës.

Skuadra londineze do të kërkoj që ta përmbys deficitin prej një goli kundër Villarrealit, ku ky i fundit siguroi fitore në ndeshjen e parë me rezultat të ngushtë 2:1.

Nëse “Topçinjtë” sigurojnë fitore pa pësuar gol, do të kualifikoheshin në finale të Ligës së Evropës, që do të zhvillohet në Gdansk të Polonisë me datën 26 maj.

Rezultati i ndeshjes së parë:

Villarreal 2 – 1 Arsenal

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it