Albania

Forcat e Armatosura në proces të vazhdueshëm rigjenerimi, testohen kandidatët e rinj

TIRANË, 13 korrik/ATSH/  Qendra e Personel-Rekrutimit po teston kandidatët e rinj që synojnë të bëhen pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë.

Lajmi u bë i ditur nga ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, e cila shprehet se “Forcat e Armatosura janë në një proces të vazhdueshëm rigjenerimi”.

“Ndërkohë që rekrutët e rinj janë drejt përfundimit të Stërvitjes Individuale Bazë në Bunavi, Qendra e Personel-Rekrutimit po teston kandidatët e rinj që synojnë të bëhen pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Sigurisht, duke respektuar masat anti – COVID 19”, – shprehet Xhaçka.

/k.s/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Nuno about 0:1 with Sevilla: Disappointment. Wolverhampton conceded too often in the final minutes
Immobile about Newcastle: They called my agent when the sheikhs bought the club
Liverpool are confident they will sign Tiago. The player has already agreed a contract and is pressing Bayern
Our judging = fear and helplessness. Instead of Kaloshin and Kashshai – a soulless system that does not care
Lothar Matteus: Messi is not enough to pass such a Bayern. I am not afraid of Barca
Thomas Tuchel: Mbappe will play Atalanta if nothing happens
Lille acquired 20-year-old forward David from Gent. He is the best sniper of the CONCACAF Cup