Albania

FOTO: Më të dashuruar se kurrë, Ilva Tare i bën surprizën e bukur për ditëlindje, Eduard Selamit

Sot është një ditë ditë e veçantë për ish-kryetarin e Partisë Demokratike Eduard Selami, pasi ai feston ditëlindjen.

Ka qenë bashkëshortja e tij, gazetarja Ilva Tare, e cila ka ndarë disa foto të këtij momenti special për ta.

Ajo ka postuar në Instagram dy foto, ku në të parën çifti shfaqen së bashku në rrugët e kryeqytetit më të dashuruar se kurrë, ndërsa në të dytë është një tortë e veçantë, sipër së cilës shkruhet “Happy birthday Eduard”.

“Mirënjohëse për çdo ditë”, ka shkruar Ilva përkrah postimit, ku urimet kanë qenë të shumta.

Kujtojmë që Tare dhe Selami kanë dy fëmijë, vajzën Melodi dhe djalin Tomasin. 

Football news:

Xavi won the 6th trophy in his coaching career. His Al-Sadd became the champion of Qatar
Laporta is ahead of Font and Freixa according to the results of the poll of those who voted in the election of the president of Barca
Solskjaer won all 3 matches with Manchester United in the away match against Man City. This is a club record
Liverpool only got worse: they lost again at home (the 6th match in a row!), they also updated the anti-record of the Premier League for shots without goals
Simeone on 1:1 with Real Madrid: Everyone thought that Atletico would win La Liga by a margin of 20 points. I don't know what they imagined
Ole Gunnar Solskjaer: City are so far down the table that Manchester United just want to be higher than a year ago
Solskjaer is the only one who beats Guardiola more often than he loses, out of the coaches with 4 + meetings