Albania

FOTO: Ndërron jetë mjeku i njohur nga qyteti i Librazhdit

Sot ka ndërruar jetë doktori i njohur Gjergji Dhono i cili ishte një ndër mjekët më të nderuar të qytetit të Librazhdit.

Doktori lë një boshllëk të madh jo vetëm tek familja, por tek i gjithë qyteti i Librazhdit. Homazhet zhvillohen nesër tek “Rruga e Kavajës” në Tiranë.

Me hidherim dhe me dhimbje te madhe sot u nda nga jeta doktor Gjergji Dhono, nje nder mjeket te shkelqyer te qytetit ton. Do ta kujtojm doktorin gjithmon me buzeqeshjen e tij dhe pozitivitetin qe pasqyronte shpirti i tij. ” shkruan faqja “Librazhdi Ynë” në Facebook.

h.b/dita

Football news:

VAR did not count West Brom's goal for offside. Although the author of the goal was probably in the right position
Chilwell on the match against Porto: We only did half the work. Chelsea should not be relaxed
Conceição on Chelsea: Porto have a tough task ahead of them, but we came here to solve it
Presnel Kimpembe: It will be a huge achievement to knock out Bayern, because they is the best team in Europe
Mauricio Pochettino: Bayern are the best club in the world at the moment. Anything can happen
Gagarin was very fond of sports: he played water polo, hockey, volleyball and more
Ibrahimovic broke the anti-bullying rules. He had lunch with Abate and two other people at the restaurant