Albania

FOTO+VIDEO: Nga ndërtesat e shkatërruara, njerëz të nxjerrë nga rrënojat e deri te tsunami. Çfarë solli tërmeti me magnitudë 7 ballë në Turqi dhe Greqi

Tërmeti i fuqishëm që goditi sot Izmirin në Turqi ka shkaktuar dëme edhe në Ishullin Samos të Greqisë.

Tërmeti me magnitudë 7 ballë të shkallës Rihter shembi ndërtesa, la viktima, që ende gjendjen nën rrënoja dhe qindra të plagosur.

Instituti grek i Gjeodinamikës tha se epiqendra e tërmetit ishte 19 km larg, në një thellësi prej 2 km.

Tërmeti është ndjerë deri në Athinë.

Më poshtë foto dhe video të përzgjedhura nga dëmet që la tërmeti i fuqishëm në Izmir dhe Samos.

j.l./ dita

Football news:

Gattuso on Napoli: Almost lost to AZ, although they could have reached the playoffs
Mikel Arteta: Arsenal in the Premier League are not as formidable in attack as in the Europa League
Roma have 4 wins in 5 rounds of the Eurocup season for the first time
Soboslai could move to Leipzig in the winter if Salzburg fail to qualify for the Champions League play-offs. The midfielder is also of Interest to Bayern
Bale has 200 career goals. He hasn't scored in European competition for 2 years
Fati became socio of Barca, but will not be able to vote in the next election
Jose Mourinho: some Tottenham players coming to visit LASK, Ludogorets, think they don't belong there