Albania

FOTO: Vrasja e taksistit 71-vjeçar në Tiranë, këta janë vëllezërit që e ekzekutuan me 7 plumba

Policia arrestoi mëngjesin e sotëm dy vëllezërit, Sajmir dhe Arsil Shera, të cilët akuzohen për vrasjen e taksistit 71-vjeçar Abdulla Budlla.

Ngjarja tragjike ndodhi pasditen e të hënës, ku vëllezërit vranë me kallashnikov taksistin, trupi i pajetë i të cilit u gjet pak metra larg mjetit të tij.

Sipas Policisë, njëri prej vëllezërve, 32-vjeçari Sajmir Shera, ka qenë i dënuar më parë, ndërkohë që iu është sekuestruar edhe mjeti me të cilin kanë kryer krimin.

j.l./ dita

Football news:

Manchester United will not pay more than 25 million euros for Teles. The player hopes that the deal will be finalized this week
Morata's transfer to See is agreed. Tomorrow he will fly to Turin and sign a contract
Pamakana Interesting man UTD
Karasev is scheduled for the young boys-Tirana match in the Europa League
Les Ferdinand: the Decision to take a knee was very powerful, but its impact has decreased. The message is lost
Vidal said goodbye to Barca: Proud to have worn this shirt and played alongside the greats
Sporting renamed the Academy in honor of Ronaldo