Albania

FOTOT: Me jetë nate e pa maska, një vit pasi infektuan botën me virusin e frikshëm në Wuhan s’duan t’ia dinë për pandeminë

E ndërsa e gjithë bota po përballet me momentin më të vështirë nga pandemia e koronavirusit, në vendin ku u regjistruan rastet e para pothuajse është kthyer normaliteti.

Wuhani, nga qyteti më i “demonizuar” i vitit tashmë po rikthehet në jetën që kemi njohur; me jetë nate, pa maska dhe pa distancim social.

Dyqanet janë hapur dhe njerëzit lëvizin lirisht pa qenë të detyruar të qëndrojnë të izoluar apo të zbatojnë ndonjë orë policore.

Megjithatë, në Kinë autoritetet kanë vendosur masa shumë të forta në disa rajone, ku janë shfaqur sërish raste të reja të infektuarish me koronavirus.

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7