Albania

FOTOT/ “Shqipëria e bukur”, Rama promovon qytetin e gurtë

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur sot të promovojë qytetin e Gjirokastrës.

“Shqipëria e bukur🇦🇱❤, Gjirokastër😊”, shkruan Rama në postimin e tij, duke shpërndarë disa foto fantastike nga qyteti i gurtë.

Sot Kryeministri Rama ka qenë për vizitë në këtë qytet ku ka ndjekur nga afër fazën përmbyllëse të investimit për ujin e pishëm që do të sigurojë furnizim 24 orë edhe për 9600 abonentët e zonës historike.

Ai projekt parashikon edhe rindërtimin e sistemit të kanalizimeve, duke garantuar eliminimin e humbjeve dhe abuzimeve shumëvjeçare në rrjetin kryesor. (TemA)

Football news:

Nuno about 0:1 with Sevilla: Disappointment. Wolverhampton conceded too often in the final minutes
Immobile about Newcastle: They called my agent when the sheikhs bought the club
Liverpool are confident they will sign Tiago. The player has already agreed a contract and is pressing Bayern
Our judging = fear and helplessness. Instead of Kaloshin and Kashshai – a soulless system that does not care
Lothar Matteus: Messi is not enough to pass such a Bayern. I am not afraid of Barca
Thomas Tuchel: Mbappe will play Atalanta if nothing happens
Lille acquired 20-year-old forward David from Gent. He is the best sniper of the CONCACAF Cup