Albania

FOTOT/ Thyen çdo ligj të masave anti-Covid duke dhënë një shembull të turpshëm, Andi Lila: Bes Kallaku është super çun

Pak ditë më parë një aktor qesharak që përdoret nga LSI, Bes Kallaku, festoi në shkelje të ligjit ditëlindjen e tij, duke ftuar në një lokal në periferi të Tiranës mbi 30 persona, ku të pranishëm ishin dhe shumë emra të njohur.

Binte në sy çifti Meta-Kryemadhi, të cilët paradite sulmojnë qeverinë për pandeminë, dhe në mbrëmje japin një shembull skandaloz duke thyer çdo ligj të qeverisë që ka të bëjë me masat anti-Covid.

Pjesë e ditëlindjes së aktorit të LSI-së ishte dhe Andi Lila, ish futbollisti i dështuar i Kombëtares shqiptare, që tashmë i ka hyrë politikës.

Ky personazh pak ditë më parë u bë pjesë e mediave për shkak të largimit nga fusha e Kavajës dhe këtë e quante në media si të jashtëligjshme dhe në këtë vend po instalohet diktatura.

Ndërkohë që bën si “viktimë”, tashmë në mënyrë të turpshme hedh në rrjetet sociale fotografi nga festa e ditëlindjes së aktorit të LSI-së, ku kanë thyer çdo ligj të mundshëm.

Fatkeqsisht të tillë personazh që japin shembuj të tillë të turpshëm në këtë kohë pandemie, në këtë vend hiqen si “VIP”-a. (TemA)

Football news:

Anonymous mindless idiots. Manchester United reacted to the racism against the team's players in social networks
Tuchel on PSG and Chelsea: I had a shitty Christmas, and suddenly I found the best gift under the tree
Mourinho on Klopp's expression on the sidelines: When I behaved like this, there was a reckoning. Some people are different
Real Madrid, Barcelona, Bayern Munich, AC Milan, Juve and 6 clubs from England are among the organizers of the Super League. There will be 20 teams in the tournament
Ronaldo and Georgina violated anti-bullying measures by going to a ski resort. Juve player faces a fine
Aubameyang may miss the match against Manchester United. His mother is sick
The PFL is a football UFC. KAMAZ offered Khabib a place in the team