Albania

Frrok Çupi: Rrëzimi i Ramës, objektiv banditësh. Opozita është e çorientuar, nuk ka lider

Analisti Frrok Çupi e ka cilësuar si një akt banditësh planin e rrëzimit të kryeministrit aktual Edi Rama nga opozita.

Ai thotë se marrëveshja mes PD-së dhe LSI-së është ilegale dhe është një mashtrim për publikun.

Analisti theksoi se opozita ka një defekt shumë të madh, duke qenë e çorientuar e pa një lider.

“Nëse Edi Rama dhe qeveria e tij kanë një profil kanë një kontribut i kanë dhënë fytyrën shqiptarëve tashmë kjo është njëra anë.

Pjesa tjerët është që po e ndihmon shumë. Ishte një marrëveshje, nul jo legale dhe jo politike. Ishte një mashtrim për publikun, nuk kishte asnjë objektiv politik.

Rrëzimi i Ramës është objektiv banditësh, ta rrëzosh dikë do të thotë ta rrëzosh,  objektiv kombëtar është çfarë i sjell kombit. Po flas për aktin e rrëzimit, që ne kemi një histori si komb. 

Po them cili është defekti shumë i madh i opozitës dhe është e çorientuar nuk ka një lider, ato që ka janë në backtage”, tha Çupi në ‘Top Talk’.

Football news:

Vazquez will miss the rest of Real Madrid's season. He has a sprained cruciate ligament
Mesut Ozil: Real Madrid are the favourites for the La Liga title. Benzema - the best striker of the championship
Bixant Lizarazu: Benzema is one of the best players in the history of French football
A cautious line-up hurt Barca in the first half and forced them to go all-in. Second half = fun
Messi does not score against Real Madrid after Ronaldo's departure to Juve. In the last clasico before the transfer, both scored
Modric-Pique after the clasico: Waiting for the referee to complain, right?
Actor of the year in the English League 1: hit the ball in the head of an opponent and pretended that it was not him