Albania

Gafa e Pampurit “11×2=24”, Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se 11×2 bëjnë 24.

Në fakt ky shumëzim është i lehtë, por jo për Pompurin, e cila nuk tha rezultatin e saktë 22, por gaboi me 2 numra më tepër.

Aq me teper qe e kishte dhe te shkruar me pare dhe nuk i hiqte syte nga fleta ku po lexonte deklaraten per mediat, çka tregon se ky rezultat, pra 11X2=24 eshte nje bindje per ish deputeten e PD!

Kjo gafë nuk i shpëtoi pa u vënë re as kryeministrit Rama, i cili postoi videon me disa enmoji për të qeshur teksa shkruan se “tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule”.

Football news:

Brunu, Grealish, Chilwell, Heibjerg - among the contenders for the November best player award in the Premier League
Klopp-best coach of 2020, flick-2nd, Guardiola-3rd (ESPN)
The most beautiful football documentary, I think, was made about Leeds. We talked to the Director
Nice Vieira was dismissed from the post of coach
Neymar will extend his contract with PSG if the club sign Messi (Mundo Deportivo)
Lewandowski Pro Champions League: one win is not enough. Bayern are still hungry
Messi named best striker of 2020, Lewandowski named best nine (ESPN)