Albania

GJENEVË – Kaos mes gazetarëve dhe truprojave gjatë takimit Biden-Putin

GJENEVË, 16 qershor /ATSH-ANSA/ – Grindje midis gazetarëve, fotografëve dhe truprojave në samitin Biden-Putin.

Gazetarët u shtynë dhe i bërtitën me njëri-tjetrit gjatë kohës për të gjetur mundësinë e fotografisë mes dy presidentëve në bibliotekën e vilës ‘’La Grange’’ duke krijuar një skenë kaotike.

“Zyrtarët rusë të sigurisë më pas tërhoqën litarin e kuq ndarës për të larguar gazetarët, pastaj filluan t’i shtyjnë dhe t’u bërtasin atyre”, njoftoi Shtëpia e Bardhë.

Disa prej gazetarëve u bllokuan në litarin e kuq ndarës.

Drejtuesit e administratës amerikane, i kanë kërkuar truprojave ruse të mos preknin gazetarët.

Të dy presidentët panë kaosin pa thënë asgjë dhe u dukën të kënaqur nga skena.
Biden nuk iu përgjigj pyetjes nëse ai i beson Putinit dhe Putini nuk iu përgjigj pyetjes se çfarë do të bënte nëse Ukraina hynte në NATO./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Lyon made a request to Chelsea for Emerson. The defender of the Italian national team is Interesting to Inter and Napoli
Lewandowski trained on the weekend to get in shape before the start of the season
I'm Cristiano Ronaldo and I only send the ball into the net. The forward refused the crossbar challenge in Real Madrid
Yuriy Semin: Shevchenko has a lot of trump cards to lead the European top club
Flick about Muller and Hummels: There is no age at which players will be excluded from the national team
Beckham's Inter Miami broke a series of 7 matches without a win. Higuain made a double
Head of the UAF National Teams Committee Markevich: I don't know if Shevchenko is leaving the national team. He is on vacation