Albania

Gjykata Supreme certifikon rezultatin, Biden fiton zyrtarisht Nevadan dhe Pensilvaninë

Sekretarja e Shtetit e Nevada, Barbara K. Cegavske certifikoi zyrtarisht rezultatet e zgjedhjeve të përgjithshme të 2020 përpara Gjykatës së Lartë të Shtetit.

Gjykata Supreme e Nevadas nënshkroi shqyrtimet për secilin qark, përpara se të bëhej certifikimi zyrtar i rezultateve.

Në këtë shtet, Biden u shpall fitues me më shumë se 33,000 vota, sipas të dhënave më të fundit në faqen e internetit të Sekretarit të Shtetit.

Më herët gjatë ditës është certifikuar rezultati i zgjedhjeve edhe në Pensilvani, ku po ashtu u konfirmua fitorja e presidentit të zgjedhur Joe Biden.

j.l./ dita

Football news:

Barcelona will not let go in January. The goalkeeper is Interesting to Arsenal
At the beginning of the Atalanta more goals than matches in the start. We explain how he and Gasperini get used to each other
Ex - Liverpool defender Flanagan is close to a move to Poland's Jagiellonia
Rodgers on 2-0 with Southampton: Should have scored more. Leicester are 2nd in the Premier League
Real Madrid may call up Castilla's top scorer Hugo Duro due to Jovic's departure
Covid at Ruiz's. The midfielder will not play for Napoli against Juve in the Italian Super Cup
Lampard on Hudson-Odoi: Callum is in great shape and will definitely get playing time