Albania
An article was removed from the original website

Gold Ag: UÇK ta puthsha ballin

Reperi Arian Agushi, i njohur si Gold AG, është një ndër reperët shqiptarë me më së shumti këngë patriotike.

Ai u ka kënduar shumë heronjve shqiptarë dhe luftës në përgjithësi.

[embedded content]

Jo të pakta janë edhe reagimet e tij lidhur me ngjarje politike në vend, e në veçanti kur bëhet fjalë për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Për këtë të fundit, reperi së fundmi publikoi stemën e saj në llogarinë e tij personale në Instagram.

“UÇK ta puthsha zemrën”, ka shkruar ai në mbishkrimin e fotografisë, duke treguar kështu edhe njëherë dashurinë dhe respektin që ka për UÇK-në.

Pëlqimet dhe komentet nga ana e ndjekësve kanë qenë të shumtë, disa prej të cilëve kanë pyetur se pse pikërisht sot (e diel) vjen nga ai një reagim i tillë.

Shumë nga fansat kanë aluduar dhe hamendësuar se kjo është një lloj “replike” e reperit që ka të bëjë lidhur me publikimin e disa listave të veteranëve kosovarë që jashtëligjshëm marrin pension në sajë të UÇK-së.

Sido që të jetë, reperi vet nuk e ka konfirmuar nëse bëhet fjalë për diçka të tillë. /Telegrafi/

Football news:

Dani Alves on Ramos' foul: Real Madrid have taught us to do more than we are used to
Barcelona played the best match at Setien. Even Griezmann scored: a perfect parachute after a heel pass from Messi
Arsenal have nothing to celebrate, they have to take every opportunity. Mourinho responded to the gunners' joke about Tottenham
Kike Of Setian: I understand less and less VAR
MATIC has extended his contract with Manchester United until 2023
With the death of Morricone, part of the world's cinema goes. De Laurentiis on the composer
Josep Bartomeu: Setien is doing a great job. We have full confidence in him