Albania

Greqia dhuroi 20 mijë doza vaksinash antikovid/ Rama: Solidariteti na bën më të fortë

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama shprehu sot mirënjohjen për Greqinë, e cila i dhuroi Shqipërisë 20 mijë doza të vaksinës AstraZeneca.

Kryeministri ndau pamje nga mbërritja në aeroportin “Nënë Tereza”, të 20,000 dozave të vaksinës AstraZeneca, si gjest solidariteti i Greqisë për Shqipërinë.

“Mirënjohje qeverisë së Republikës së Greqisë. Solidariteti na bën më të fortë”, tha Rama.

Ai siguroi po ashtu se po vijon pa u ndalur zbatimi i planit kombëtar të vaksinimit, për të arritur në afat objektivin 1 milion të vaksinuar para sezonit veror. /m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Fantastic story of a surfer from Australia: he won bronze after a severe skull injury (he couldn't even walk)
Aguero underwent a course of stem cell treatment to restore the cartilage of the knee joint
Mills on Varane at Manchester United: I'm not sure that he will be like van Dijk or Dias. There are 6 difficult matches in La Liga, not counting the Champions League
Memphis Depay: I don't care if they call me a rebel. Suarez won a lot not because he is the nicest person on the field
Barca will not have to register Messi as a newcomer. He will be able to work at the training camp without signing a contract
Petkovic headed Bordeaux. He worked with the Swiss national team since 2014
Chelsea may include Zouma in the deal with Sevilla for Kunde