Albania

Greqia konfirmon 2219 raste të reja dhe 35 vdekje në 24 orë nga COVID-19

Greqia konfirmoi sot 2219 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit, nga të cilat 21 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 35, ndërsa që nga fillimi i epidemisë një total prej 6,632 vdekjeve janë regjistruar në vend.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 199,496 dhe bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 70 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë.

Sakaq, numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 449 dhe që nga fillimi i pandemisë, 1389 pacientë janë lëshuar nga ICU.

h.b/dita

Football news:

The city is turning into a technological monster: they invited an astrophysicist-tactician, cooperate with IT manufacturers and Google
Rostov midfielder Gigovic was sent off for two yellow cards in the match with Loko
Musiala made his first double for Bayern
Norwich relegated to the Premier League
Yaya Toure wrote a letter of apology to Pep. In 2018, a player accused Guardiola of racism
Real Madrid players will refuse bonuses for winning the Champions League or La Liga. The club will save 30 million euros
Zinedine Zidane: I was lucky to coach Real Madrid. But I'm not a terrible coach, although not the best