Albania

Guardiola nuk ndalet me transferimet

Pep Guardiola mund të thuhet se është njëri ndër trajnerët që ka shpenzuar më së shumti në histori në transferimin e lojtarëve, në mos i pari.

Trajneri spanjoll për tri edicione te Manchester City, ka arritur të shpenzojë mbi 400 milionë euro vetëm në transferimin e mbrojtësve.

Por, Guardiola deri më tani ka dështuar në të shumtën e rasteve dhe në këtë verë po ashtu dëshiron të shpenzojë në fazën defanzive.

Sipas The Athletic, spanjolli ka në dispozicion 400 milionë euro për t’i realizuar shënjestrat e kësaj vere.

Citizens duan të transferojnë Nathan Aken, Ferran Torresin, David Alaban dhe Kalidou Koulibalyn, që janë në krye të listës së Guardiolës, e këtu nuk përjashtohet as sulmuesi Lautaro Martinez.

Manchester City i shpëtojë dënimit nga UEFA fal ankesës në CAS (Gjykata e Arbitrazhit në Futboll), pasi mund të ishte ndëshkuar për dy vite mospjesëmarrje në garat evropiane.

Football news:

Steinhaus will be the first female referee at a German super Cup match. This is her last game
Suarez and Fati - among the candidates for the best player of September award in La Liga
Van de Beek's adviser: Donny is a substitute player at Manchester United. I don't like it at all
Koeman about Griezmann: I'm very happy. Now he has more freedom and is doing a great job
Neymar owes 34.6 million euros to the Spanish tax service
Bayern are hunting for a 1.63-foot defender. He ran away to Brighton from Chelsea to play
PSG are Interested in Diego Costa. Atletico is ready to release the striker and sign Cavani instead