Albania

Hazard rrezikon të mungojë në këto super përballje

Real Madridi në frikë, Hazard rrezikon të mungojë në këto super përballje.

Sulmuesi i Real Madridit, Eden Hazard rrezikon të mungojë tri javë pas lëndimit në humbjen ndaj Alaves.

Belgu është duke vazhduar me lëndimet e shpeshta që nga viti 2019 dhe tani pritet të humbas edhe disa super ndeshje.

Sipas Marca, Hazard mund të mungojë tri javë, andaj do humb ndeshjet ndaj Sevillas dhe rivalit lokal, Atletico Madrid.

Pos tyre, belgu do mungojë edhe në dy ndeshjet e Ligës së Kampionëve kundër Shakhtar Donestk dhe Borussia Monchengladbach.

Hazard ka realizuar vetëm një gol edicionin e kaluar në 22 paraqitje duke humbur gjysmën e sezonit, por Reali ia doli të fitojë La Liga-n pas tri viteve.

Football news:

Aubameyang will miss the match with Southampton due to family reasons
Koeman before Rayo: The Cup is the shortest path to the trophy, but it did not get easier because of the relegation of Real Madrid and Atletico
Messi and his family take French lessons. Why teach him to go to the City? Canal+ journalist about the forward at PSG
Johnson on Lampard's resignation: In the world of results, it doesn't matter who you are - Mr. Chelsea or not
Alexander Golovin: Kovac is a competent specialist. Excellent work with him
Arsenal want to play the Europa League away match with Benfica on a neutral field due to a possible ban on flying to Portugal
Coach Istanbul Webo on the scandal: Tuchel did not show solidarity. I am furious, I was discriminated against