Hëna e plotë është një përzgjedhje e pashtershme frymëzimi për fotografët në të gjithë botën, ndërsa fotoreporterët  kanë shkrepur fotografi mbi të në SHBA.

Fotografitë tregojnë Hënën e plotë që ngrihet prapa njerëzve që qëndrojnë në lokacionet e vëzhgimit në Edge, në Manhattan dhe mbi lumin Hudson pranë urës George Washington në New York City.

Hëna e plotë është faza hënore kur Hëna duket plotësisht e ndriçuar nga perspektiva e Tokës.//AA

Thumbs B2 43ffbe9139ac862dd2b3e126bd0c038a

Thumbs B2 16dc52d0d34902b64742cdec4905b54f

Thumbs B2 7b65ca7f456a6ed03b91636a21c2f69d

Thumbs B2 Ec15a79782da1c1f7dc16d3fcc699210

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb