Albania

Historia prekëse: Qeni ndjek ambulancën që merr pronarin e tij dhe për gjashtë ditë radhazi e pret jashtë spitalit

Një qen besnik ndoqi ambulancën që mbante pronarin e tij të sëmurë dhe priti jashtë spitalit për gjashtë ditë, derisa ata u ribashkuan.

Qeni i devotshëm i quajtur Boncuk, ndoqi ambulancën që e çoi pronarin e saj Cemal Senturk, një spital në qytetin turk Trabzon, kur ai u sëmur më 14 janar.

Vajza e pronarit tregoi se e merrte atë në shtëpi çdo ditë, por qeni vazhdimisht largohej dhe kthehej në spital.

“Ai vjen çdo ditë rreth orës 9 të mëngjesit dhe pret deri në mbrëmje. Nuk hyn brenda, por kur dera hapet, ajo fut kokën brenda.”, deklaroi roja i spitalit, Muhammet Akdeniz.

Të mërkurën, Boncuk u ribashkua më në fund me pronarin e tij, dhe të dy u kthyen në shtëpi.

Football news:

Moreno has 6 goals in his last 5 games for Villarreal
Coach of Zagreb: In the matches with Krasnodar, we showed how good we are. Only the implementation needs to be worked on
Ole Gunnar Solskjaer: Manchester United are waiting for three important weeks, matches with Chelsea, Leicester. We are confident in ourselves
Gattuso on Granada: If Napoli were killing time like this, we would have been smeared in the press
Dzeko is Roma's top scorer in European competitions. He scored the 29th goal and beat Totti
Mikel Arteta: We got to give them two goals. Would hate to fly out of the Europa League
Milan kicked 18 penalties for the season. This is the best result in the top 5 leagues in Europe