Albania

Horoskopi, 24 tetor 2020

DASHI
Yjet ju sugjerojnë të tregoheni më aktivë si në punë, ashtu edhë në raportet ndërpersonale. Kujdes, Një përplasje për probleme pune me dikë ka të ngjarë t’ju bëjë nervozë.

DEMI
Ndikimi i Marsit në shenjë do t’ju favorizojë ndjeshëm në raportet e punës dhe për biznesin. Mundohuni të zgjidhni problemet me partnerin tuaj duke ruajtur gjakftohtësinë dhe duke toleruar.

BINJAKËT
Dita pritet të jetë tepër e ngjeshur për ju sot, ndaj duhet të jeni sa më të përqendruar në gjërat më kryesore. Për ata që kanë probleme me partnerin këshillohet një periudhë pauze.

GAFORRJA
Mundohuni që të mos i hapni vetë telashet vetes, pasi jo rrallë jeni ju vete që i shkatërroni ato që keni ngritur me shumë mund. E mirë fusha e zemrës, me njohje të reja në planin sentimental.

LUANI
Mërkuri ju favorizon së tepërmi në sektorin profesional. Do të jeni në qendër të vëmendjes dhe do të arrini një sukses në iniciativat tuaja. Mundohuni të përmirësoni raportet me partnerin.

VIRGJËRESHA
Pas një pauze të detyruar, tani e keni të vështirë të rifitoni ritmet me të cilat jeni mësuar të punoni. Por kjo nuk dio të zgjasë shumë. Mendoni më mirë për të filluar një iniciativë të re.

PESHORJA
Kujdes në raportet me të tjerët, pasi Hëna dhe Marsi në shenjë ju bëjnë të jeni të papërmbajtur dhe agresivë në raportet me të tjerët. Më shumë duhet të bëni për partnerin tuaj.

AKREPI
Edhe një herë ju këshillohet të mos dëgjoni pëshpëritjet e atyre që me siguri nuk jua duan të mirën, por merrni situatën në dorë, nëse nuk doni të prishet një raport i solid me partnerin.

SHIGJETARI
Fusha profesionale sot do të jetë e “ndriçuar” nga Dielli, prandaj veproni pa humbur kohë pasi jo gjithmonë do të kini shanse të mira. Mundohuni të evitoni polemikat me miqtë tuaj.

BRICJAPI
Sot do të jeni të mbrojtur nga Mërkuri dhe Afërdita të cilët do t’ju japin energjitë e duhura për të arritur qëllimet tuaja. Ylli i dashurisë e bën shumë interesante fushën sentimentale.

UJORI
Do t’ju paraqiten oferta dhe mundësi të ndryshme e joshëse në punën tuaj, por ju vazhdoni të hezitoni pa asnjë motiv të besueshëm. Pse? Mos harroni të mbani premtimet me miqtë tuaj.

PESHQIT
Më në fund duket se edhe për ju ka ardhur momenti i pritur aq shumë. Prandaj mos u mendoni dy herë, sepse sot o kurrë duhet të demonstroni se ç’jeni në gjendje të bëni. Interesante edhe fusha sentimentale.

Football news:

Ajax overloaded the young Williams and was sharper before Onana's mistake. Liverpool were helped by Klopp's original half-time decisions
Messi was fined 600 euros for a shirt in memory of Maradona, Barca-350 euros
Zidane will not be sacked. Real Madrid have full confidence in him (As)
Zidane's future at Real Madrid is in question. The coach is not as confident as before (Marca)
Marcel Villas-Boas has snapped a record 13-game losing streak in the Champions League. And for the first time I scored in this draw
Queiroz dismissed as coach of the national team of Colombia
Klopp on goalkeeper Kelleher's game with Ajax: Top, top, top, top