Albania

Ibrahimovic: Nëse do të isha 20 vjeçar, do të shënoja edhe dy gola!

Dy golat për Milanin i ka shënuar sulmuesi 38 vjeçar, Zlatan Ibrahimovic, një me kokë dhe një nga pika e bardhë e penalltisë.

Pas ndeshjes, Zlatan Ibrahimovic ka theksuar se është në formë të jashtëzakonshme, ndërsa me ironi theksoi se po të ishte 20 vjeçar, do të shënonte dhe dy gola tjerë.

“Jam në formë të mirë, jam duke punuar, kjo është loja e dytë e sezonit. Ne fituam dhe unë mund të kisha shënuar më shumë. Nëse do të isha 20 vjeç, do të kisha shënuar edhe dy… ”, tha Ibra për Sky Sport Italia.

“Unë nuk jam i moshuar, unë jam si Benjamin Button, lind plak dhe vdes i ri! Duke lënë shaka mënjanë, ekipi punoi mirë, ne nuk jemi në 100 përqind dhe prandaj kemi bërë disa gabime që zakonisht i shmangim. Objektivi është të bëjmë më mirë se sezonin e kaluar. Lojtarët e rinj po punojnë shumë, ata dëgjojnë, ata kanë disiplinë dhe pas gjashtë muajve të fundit e dinë se çfarë duhet të bëjnë për të bërë mirë, të qëndrojnë të përqendruar çdo ditë”, përfundoi ai.

Football news:

Barca fans believed in the early departure of Bartomeu (due to disputes over the date of the referendum). In vain: there were no thoughts of retirement, the trophies are somewhere near
Josep Bartomeu: I had no intention of resigning. Barca will have trophies this season
Zinedine Zidane: Hazard is ready. We are happy, this is good news
Zidane on ISCO's words: it's ambition. Everyone wants to play
Bartomeu about VAR: In the match against Real Madrid, a non-existent penalty was awarded. We need fair football
Ian Wright: it's a Pity Ozil isn't playing, but Arteta's tenacity is admired
Josep Bartomeu: it was Important to start a new era for Barca with Messi. The Interests of the club are above all