Albania

Ibrahimoviç u zëvendësua në pjesën e parë, Pioli tregon pse e bëri këtë

Pioli shpjegon përse e zëvendësoi Ibrahimovicin pas pjesës së parë.

Zlatan ibrahimovic ka luajtur vetëm 45 minuta në fitoren 3-0 të Milanit në Europa League kundër Sparta Pragës.

Ai u zëvendësua menjëherë pas pjesë së parë, vendin e të cilit e zuri Rafael Leao.

Ibra humbi një penallti në pjesën e parë në minutën e 36’ dhe ndoshta do të kishte dashur të luajë në pjesën e dytë për të gjetur golin, por Stefano Pioli thotë se më e mira për ta ishte pushimi, duke parë sfidat e shumta në kalendar dhe moshën e suedezit.

“E kishim planifikuar zëvendësimin”, tha ai për Sky Sport Italia.

“Zlatan është kampion dhe ndoshta dëshironte të vazhdojë, por kemi një tjetër ndeshje të vështirë të dielën, ishte e nevojshme kjo”.

Football news:

De Bruyne has 14 assists in 2020. Most of all in the Premier League
19-year-old midfielder Sevikyan made his debut for Levante in La Liga. He is a pupil of Lokomotiv
Barca Director Amor: Messi gave a lot to the club, and the club gave a lot to Leo. I hope he finishes his career here
Dele Ayenugba: they didn't believe in African goalkeepers in Europe, but now a Senegalese is playing in Chelsea, and a Cameroonian is playing in Ajax
Bavaria has watched the midfielder, Inter Aguma. He was included in the list of the best born in 2002
Davies can play in the match Bayern-Lokomotiv, Kimmich-at the beginning of the new year
Barcelona can sign Atalanta midfielder de Ron for free