Albania

Ideja e Arsenalit

Arsenali ka njoftuar se ka propozuar idenë e largimit nga stafi të 55 personave për shkak të krizës së shkaktuar nga koronavirusi.

Klubi londinez, i cili është në pronësi te Stan Kroenkes që ka një pasuri prej 6.3 miliardë funtesh, ka konfurmuar lajmin përmes një komunikate të lëshuar nga dy drejtorët Raul Sanllehi dhe Vinai Venkatesham.

“Ne nuk i bëjmë lehtë këto propozime dhe kemi shikuar në çdo aspekt të klubit dhe shpenzimet tona para se të arrijmë në këtë pikë”, thuhet në njoftim.

“Ne tash jemi duke hyrë në periudhën e kërkuar prej 30 ditësh të konsultimeve për këto propozime”, thuhet më tej.

Football news:

Zidane about 3:2 with Betis: real can get better and will. A difficult game, but we believed in winning until the end
Dest said goodbye to the Ajax players and will fly to Barcelona today (Gerard Romero)
Vidal made his debut for Inter in the match against Fiorentina
Barcelona will only consider Zinchenko if Firpo leaves
The referee after VAR for a foul on Jovic removed defender Betis Emerson
Lampard replaced Kepu, but got 0-3 from West Brom in the first half. Then Chelsea got together and gave a comeback of the weekend: only the pupils scored
Arsenal are ready to offer 40+10 million euros to Lyon for Aouar