Albania

Ilir Meta kyç gojën për skandalin dhe akuzon Ramën se po sulmon komunitetin autokton tiranas

Ilir Meta ka kyçur gojën për skandalin e fundit, me dhënien e shtetësisë shqiptare një personi që është në ndjekje penale në Shqipëri.

Për të shmangur vëmendjen, nëpërmjet Blushit të tij, Meta është marrë më Ramën, pasi ky i fundit reagoi ndaj skandalit presidencial.

Meta nuk thotë asnjë fjalë për faktin që i ka dhënë shtetësinë shqiptare një futbollisti që ka problem me drejtësinë, por akuzon Ramën se po sulmon komunitetin autokton tiranas.

“Nuk kishim asnjë dyshim!

Buburreci Trendi e pranoi më në fund se ai është frymëzuesi dhe autori i vetëm i sulmeve më të ndyra dhe antikombëtare kundër ekipit të KF Tirana⚪🔵, tifozëve të mrekullueshëm dhe komunitetit të nderuar autokton tironas, të cilësuar prej tij dhe portaleve të tij, si “terroristë”.

Urrejtjen tënde për Tironën dhe ngjyrat bardhë e blu⚪🔵 nuk ka për të ta amnistuar kush, bashkë me zullumet e tjera të tuat, për të cilat sigurisht do përgjigjesh një ditë.

Sa për pastërtinë e figurës së futbollistit të Tironës⚪🔵, pengu i mafies së inceneratorëve, i kapur tashmë në flagrancë, bën mirë të pyesë në institucionin e sigurisë kombëtare, që nëse na jep leje jemi gati ta publikojmë ne se çfarë thotë për “terroristin” bardhë e blu!

ORA E PËRBALLJES PO AFRON!

Sosi uji i gamiles tënde Mister 1 Prilli”, shkruan Blushi i Metës.

Në fakt, nuk e dinim se ganezi Cobbinah qenka tiranas autokton, se gjithë çështja tek ai është.

(TemA)

Football news:

Goodbye, Dad Buba Diop. Thanks to you, I lived the most memorable tournament of my childhood
Nuno about 2:1 with Arsenal: We played amazing, very proud. Jimenez recovered
Arsenal scored 13 points in 10 opening matches - the worst result in 39 years
West Brom can be bought by us investors. The Chinese owner of the club wants 150 million pounds
Lampard on Mourinho's words about ponies: You have Kane, Son, bale and alli. We are all fighting to win the Premier League
Mourinho on winning the Premier League: Tottenham are not in the race, because we are not a horse, but a pony
Laurent Blanc: I will return to football, but in children's. Now coaches are being asked to increase the cost of players, I don't like it