Albania

Inter fiton me përmbysje ndaj Torinos, shkëlqejnë mbrojtësit e Contes

Skuadra e Interit ka arritur të marrë tre pikë ndaj Torinos.

Pjesa e parë e takimit u mbyll me rezultatin 0:1, me golin e Belottit pas gabimit të Samir Handanovicit.

Megjithatë në pjesën e dytë, Interi u këndell dhe në 12 minutat e parë shënoi tre gola për ta vulosur fatin e këtij dueli.

Fillimisht realizoi Ashley Young në minutën e 49’të, ndërsa dy minuta më pas shënoi edhe mbrojtësi tjetër – Diego Godin.

Për të vulosur fitoren u përkujdes sulmuesi Lautaro Martinez – i cili realizoi pas një ore lojë.

Inter me këtë fitore kthehet në vendin e dytë me 68 pikë – kurse Torino mbetet në pozitën e 16’të me 34 pikë të grumbulluara për 32 xhiro.

Football news:

Coach Of Brentford: We went from a mid-level team to the third team of the season. This is an incredible achievement
Burnley are not going to sell Tarkowski for less than 50 million pounds
Lester wants to rent Trincou at Barca with the obligation of ransom for 50 million pounds
Scott Parker: Fulham have a lot to progress. And I am happy about it
Manchester United are threatening to pull out of negotiations for Sancho if Borussia do not reduce the price from 120 million euros
Cesc about Casillas: You are a mirror to look into
Lone mascots are another symbol of the year