Albania

Inter interesohet për Lingardin

Inter është duke monitoruar situatën e Jesse Lingardit te Manchester United, pasi anglezi vazhdon të shkëlqejë huazim te West Ham.

Lingard u huazua te “Çekanët” gjatë verës dhe sipas ESPN, Inter është një ndër skuadrat që konsideron ta transferojë anglezin.

PSG dhe Real Madrid gjithashtu janë duke vëzhguar formën e mrekullueshme të Lingard.

Që nga janari 28-vjeçari ka shënuar tetë gola dhe kontribuar me katër asistime në nëntë ndeshje në Premierligë.

Lingard do vendos vetë për të ardhmen, por thuhet se preferon të luajë në Ligën e Kampionëve.

West Ham momentalisht renditët në pozitën e katërt në tabelë dhe kontrata e Lingard me “Djajtë e Kuq” skadon në qershorin e vitit 2022.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude